Chp'de "Madde Bağımlılığı" Toplantısı

Chp'de "Madde Bağımlılığı" Toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi madde bağımlılığıyla mücadele için 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda kampanya başatacak... Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, belediyelerin mücadelede etkin rol oynacağını ifade ederken, vatandaşlara da "günde 30 sayfa kitap okuyalım, 30 dakika yürüyelim" çağrısı yaptı.

Bu kampanyanın, madde bağımlılarının baş belası olacak bu adımın atılmasını ve adıma destek olmanızı istiyorum. 30 SAyfa kitap okuyalım, 30 dakika yürüyelim bağımlılıkla mücadelenin ilk cesaretli ve kararlı adımını hep beraber atalım.

Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezinde madde bağımlılığıyla mücadelede atılacak adımları değerlendirmek için toplantı düzenlendi.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılımıyla madde bağımlılığına karşı bir kampanya başlatacaklarını ifade etti.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin beynini işgal ederek Cumhuriyeti teslim almak isteyenlere karşı daha bilinçli, daha dirençli ve daha kararlı bir mücadele yürütmek zorundayız.

Kaya, CHP'li belediyelerin mücadelede aktif rol oynacağını kaydetti.

Hangi partiden ya da bağımsız seçilirse seçilsin tüm belediyelere çağrı olarak yapacağımız belediye spor oyunları yüzüncü yılda hem de bu olaya parmak basmak anlamıyla çok ciddi bir etkinlik gerçekleştireceğiz.

Kaya, madde bağımlılığıyla mücadele çözüm önerilerini içeren 11 madde açıkladı.

Uyuşturucu bağımlılığı bir suç değil bir sağlık sorunudur. tüm uyuşturucu bağımlılarının tedaviye ücretsiz ve hızla ulaşması sosyal devletin bir sorumluluğudur ama ne yazık ki 17 yılda adalet ve kalkınma partisi sosyal devlet olma özelliğini Türkiye
Cumhuriyeti'nin bu özelliğini kaybettirmiştir. İşte bu nedenle bu belayla mücadele daha zor ve daha kararlık bir şekilde yürütülmek zorundadır.

Toplantıda uzman psikolog Funda Akçil, madde bağımlılığında psikolojik süreç, Sosyal Hizmet Uzmanı Fayık Yurtkulu "Madde bağımlılığının nedenleri ve sonuçları" Prof. Dr. Orhan Derman da "Ergenlerde Bağımlılık" konulu sunumlar yaptı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz