Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı Buldu

Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı Buldu

Teknoloji devi Microsoft, Windows 10 işletim sistemi konusunda uzun süredir beklenen açıklamayı yaptı.. Şirket, sistemde çok ciddi bir güvenlik açığı bulunduğunu bildirdi.. Söz konusu açığın, siber saldırı amacıyla bilgisayar korsanları tarafından kullanılabileceği kaydedildi.

Microsoft, Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı'nın Windows 10 işletim sisteminde bulduğu ciddi güvenlik açığını kabul etti.. Şirket, yeni yazılım için yama sürümü geliştireceğini belirtti..

Güvenlik açığının çok tehlikeli olduğu ve siber saldırı amacıyla bilgisayar korsanları tarafından kullanılabileceği kaydedildi.

Windows 10'da keşfedilen güvenlik açığının kripto mesajlaşmayı sağlayan bir Windows bileşeninde olduğu belirtildi. Bunun da, Windows ile çalışan bilgisayarlardaki kimlik doğrulama işlemlerini etkilediği vurgulandı..

Microsoft bulunan açığın, bilgisayar korsanları tarafından kötü amaçla kullanıldığına ilişkin şu ana kadar bir ize rastlamadığını da ifade etti.

Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı NSA, geçtiğimiz mayıs ayında Windows işletim sistemine sahip bilgisayarların içerisine girebilmek için geliştirdiği güvenlik yazılımının hackerlar tarafından ele geçirildiğini, uzun süre sakladıktan sonra duyurmuştu..

2017 verilerine göre dünya üzerinde 400 milyonu aşkın bilgisayar Microsoft'un Windows 10 yazılımını kullandı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz