Sağlığa Zararlı Gıda Üreten Firmaların İfşası

Sağlığa Zararlı Gıda Üreten Firmaların İfşası

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, taklit ve tağşiş gıdalar konusunda konuştu; sağlıksız üretim yapan firmaların ifşa edilmesinin caydırıcı olduğunu söyledi. Pakdemirli, tarımsal teşviklere ve ödemelere ilişkin de açıklama yaptı.

Ben bu ifşalarla ilgili bir yanlış anlaışılma olur diye bakanlığımız ürkek davranıyordu. Ben de dedim ki ne kadar yanlış varsa bunların hepsini ifşa edelim.

bir firmayı siz üste üste ifşa ettiğiniz zaman o firmanın artık piyasada iş yapma imkanı kalmadı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Anadolu Ajansı Editör Masası’na konuk oldu, insan sağlığına zararlı gıda üreten firmalar yönelik yapılan denetimlere değindi.

Bir defa gıda üreten birisi kanunlara uygun nizamiyeye uygun ürün üretecek. bunu lamı cimi, yok.

Bakan Pakdemirli sağlığa zararlı ürünler konusunda tavırlarının net olduğunu belirtti ve bir detay paylaştı.

Firmalardan bir tanesi geldi,

Dedi ki benim işim biter, dikkanımı kapatırım, fabrikamı kapatırım, şu kadar insan çalışıyor, bu kadar insan çalışıyor, beni o listeden çıkartın. belki iki hafta bakanlığın önünde iki göz iki çeşme ağladı ama ben acımayın dedim.

Bakan Pakdemirli vatandaşa ambalajlı gıdaların tüketilmesi çağrısı da yaparak, sağlığa zararlı gıdalarla mücadele için Meclis'ten ocak ayı sonu bir yasa çıkacağını belirtti.

tarımsal teşviklere ilişkin de açıklama yapan pakdemirli, ödemelerin detaylarını ve başlayacağı zamanı duyurdu.

Merakla beklenen destekleri bugün açıklıyoruz, ödemelere de başlıyoruz. Toplam 2 milyar 384 milyon lira tc kimlik numarası son hanesine göre ödenecekler 0 ve 2 olanlar 24 ocak, 4,6 ve 8 olanlar 31 ocak saat 18'den sonrai buzağı desteği 81 ilde 761 bin

486 kişi 1 milyar 345 milyon lira, hububat desteği 45 ilde 193 bin 293 kişi 948 milyon lira .


Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz