Korona Virüs Kabusu Yayılıyor: 2 Bin 462 Ölü

Korona Virüs Kabusu Yayılıyor: 2 Bin 462 Ölü

Gizemli virüs, dünyanın üzerine kabus gibi çöktü... Sadece 1 günde 97 can alan salgında yaşamını yitirenlerin sayısı 2 BİN 500'e dayandı. Wuhan kentinde doğan korona virüsün, insandan insana bulaşarak başlamış olabileceği öne sürüldü... Kayıpların hızla arttığı İtalya ve İran'da alarm verilirken, çevre ülkelerdeki panik de iyice arttı...

Korona virüs, dünyayı istila ederken, ölümü de beraberinde sürüklüyor...

"Covid-19" adlı virüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı, 2 BİN 462'ye yükseldi. Sadece 1 günde 97 can alan salgından etkilenenlerin sayısı da 78 BİNİ aştı. 11 BİNİ ciddi olmak üzere 77 BİN kişide tespit edilen hastalığın, önceki teroilerin aksine, insandan
insana bulaşarak başlamış olabileceği düşünülüyor.

Wuhan kentindeki Huanan Deniz Ürünleri Pazarı'nda patlak veren virüsün, başka bir yerden getirilerek, kalbalık nedeniyle pazardan pazara yayıldığı belirtildi. Bu sonuca, 4 kıtada 12 ülkeden toplanan 93 örneğin incelenmesi ile varıldı.

Çin sınırlarını aşan ölümün hızla yayıldığı ülkelerdeki panik ise, daha da büyüyor...

Peş peşe 2 vatandaşını kaybeden İtalya, vaka sayısının yoğun olduğu salgın bölgelerine giriş ve çıkışları sınırlandırma kararı aldı.

Vaka sayısının 1 günde 30'dan 79'a yükseldiği ülkede, belirlenen karantina kurallarına uymayanlara cezai yaptırım uygulanacak.

5 kişinin hayatını kaybettiği İran, Şii hacıların Irak'a yapacağı hac ziyaretlerini askıya aldı. Ülkedeki vaka sayısı 800'ü bulurken, halk, sokağa maske ile çıkmaya başladı.

Kum kentindeki bir güneş enerjisi santralinin yapımında çalışan Çinli işçilerin virüsü İran'a taşıdığı düşünülüyor.

Virüsün ülkeye taşınmasını egnellemek için tüm uçuşları askıya alan Kuveyt de vatandaşlarını İran'dan tahliye etmeye başladı.

Ukrayna ise köpeği tahliye uçağına alınmayınca Çin’de kalan vatandaşı için özel uçak tahsis edecek.

Ülkenin futbol kulübü FC Shakhtar, kendilerine ait uçağı görevlendirerek, operasyonu üstlendiklerini duyurdu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz